Консервування персиків нескладне і не потребує особливих навиків. Гарна сировина, банки з кришками, що закручуються, і все буде добре!
Компот з персиків
Цей солодкий та смачний компот відмінно передає смак свіжих персиків та допоможе приготувати різноманітні десерти – від тортів без випікання до морозива з фруктами.
Для компоту з персиків нам потрібні стиглі та тверді фрукти, які необхідно очистити від шкірки. Занурюємо персики в окріп на 3-5 хвилин та опускаємо в холодну воду. Шкірка потріскається і її легко зняти.
Очищені персики цілими або половинками вкладаємо в підготовлені (вимиті) банки. Якщо персик дуже великий – можна розрізати і на менші шматочки. Половинки вкладаємо в банку розрізаною стороною униз – так в банку ввійде більше персиків і консервація матиме привабливий вигляд.
Наповнені банки заливаємо гарячим цукровим сиропом (на 1 л води 450 гр цукру), накриваємо кришками та стерилізуємо. Стерилізацію проводимо при температур 100 С: банки ємністю 0,5 л – 10 хвилин, 1 л – 20 хвилин, 3 л – 40 хвилин. Закриваємо банки та охолоджуємо. Персики консервовані за цим рецептом збережуть свій колір та форму.
Варення з персиків
Для варення нам потрібні стиглі та тверді персики у яких легко відділити кісточку. Персики звільняємо від шкірки (спосіб описано в рецепті компоту), виймаємо кісточки та розрізаємо на невеликі шматочки (8-12 шматочків, в залежності від розміру персика). Підготовлені фрукти заливаємо киплячим цукровим сиропом (1,2 кг цукру на 2 стакани води на 1 кг персиків) та витримуємо 4 години. Потім персики проварюємо протягом 5 хвилин та знов залишаємо на 4 години. Повторюємо витримку та проварювання ще 1-2 рази. Вимиті банки стерилізуємо (в духовій шафі або в мікрохвильовій пічці), кришки також повинні бути стерильними. Гаряче варення розливаємо в підготовлені підігріті банки, закриваємо та охолоджуємо. Консервовані персики за цим рецептом виходять майже прозорими та нагадують цукати. Золотисте та густе варення з персиків чудово передає смак та аромат літа.
Пастила з персиків в електросушці
Персики звільняємо від шкірки (спосіб дивись у рецепті компоту) та кісточок. Проварюємо половинки в воді до розм’якшення та відкидаємо на друшляк – зайва вода нам не потрібна. Подрібнюємо блендером, додавши цукор (кількість цукру залежить від вашого смаку).
Вирізаємо пергамент по формі дека електричної сушки та наносимо на нього отриману суміш рівномірним шаром товщиною до 5 мм. Вмикаємо сушку та слідкуємо за готовністю. Час сушіння залежить від моделі, готовність пастили перевірити легко – якщо не прилипає – вже готова. Для того щоб легко відділити солодощі від пергаменту необхідно змочити папір з зворотного боку водою та через деякий час відділити. Нарізаємо смужками, скручуємо, посипаємо цукровою пудрою і наші ласощі готові. Зберігати консервовані персики в щільно закритих банках у холодильнику чи навіть у морозильній камері – смак після розморожування залишається незмінним.
Таку пастилу з персиків можна приготувати і без елетросушки. В звичайній духовій шафі встановлюється температура 65 С, та, при відкритих дверцятах духовки, відбувається сушіння.
Джем з персиків в хлібопічці
На 450 гр очищених від шкірки та кісточок персиків беремо 450 гр желюючого цукру. Персики ріжемо на шматочки, вкладаємо в ємність хлібопічки, додаємо 2 столові ложки води та насипаємо цукор. Обираємо програму джем та вмикаємо. Поки джем готується, вимиті банки стерилізуємо (в духовій шафі або в мікрохвильовій пічці), кришки також повинні бути стерильними. Гарячий джем розливаємо в підготовлені підігріті банки, закриваємо та охолоджуємо. Вихід готового персикового джему – близько 0,75 л. Персики консервовані за цим рецептом дуже м’які .
Смак такого джему кисло-солодкий, тому для тих, хто любить солоденьке є порада – можете замінити желюючий цукор на звичайний.
Стаття в тему: Десерти з абрикосів і персиків для дітей: 10 рецептів з ароматом літа
Приготувавши персики на зиму за нашими рецептами Ви порадуєте своїх рідних та здивуєте гостей. До того ж, консервовані персики стануть у пригоді як подарунок на Різдвяні або Новорічні свята для друзів вашої родини.
Готувати з Кльовою Мамою легко та просто!